Az U.N.C.L.E. Embere - Kritika

Guy Ritchie az 1990-es évek végén robbant be a filmiparba a Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső című filmmel. Majd ezt követte a Blöff című alkotás 2000-ben. A remek indítás után a pályája hanyatlani kezdett és olyan kétes megítélésű filmeket készített mint a Revolver 2005-ben. 
Idei filmje az UNCLE embere egy lépés a jó irányba. A történet 1963-ban játszódik a hidegháború elején, nagyhatalmak fegyverkezési versenyt folytatnak, Berlinben pedig még áll a fal. Ide érkezik az amerikai kormány titkos ügynöke Napoleon Solo (Henry Cavill). A feladata egy német tudós felkutatása, aki képes atombombát építeni. Solo a tudós lányát Gabyt (Alicia Vikander) használja fel, hogy a tudós nyomára bukkanjon.
Azonban a KGB ügynöke Illya Kuryakin (Armie Hammer) is a lányt keresi. A két ügynöknek kormányaik parancsa szerint együtt kell működnie, hogy megtalálják az atombombát. A téma ellenére a film hangvétele könnyed és laza, nem veszi magát komolyan és ez az előnyére válik, jó látni, hogy a világ megmentése nem csak túlságosan komolykodva sikerülhet. A színészek remek munkát végeznek. Henry Cavill vicces, elegáns, kifinomult úriember, Armie Hammer kissé morózus és merev orosz származása miatt. 
A két színész között megvan az összhang kettejük közös jelenetei adják a film fő humorforrását. Ugyanakkor közös jelenetek Alicia Vikanderrel szintén tartogatnak felhőtlen pillanatokat. Valamint remek a film vizuális humora is. A korábrázolás nagyon jól sikerült, külön öröm látni egy Trabanttal történő autós üldözést, ugyanakkor az öltözködésen is tetten érhető a film által ábrázolt kor. 
A rendező kreatívan használja fel a képet és a hangot, bár a vizuális megoldások néha fárasztóak lehetnek. A zenének nagyon hangsúlyos szerepe van, a felcsendülő slágerek jól vannak kiválasztva és hozzáadnak a jelenetekhez, valamint Daniel Pemberton filmzenéje is jó. Az akciójelenetek lazák és stílusosak, de nem elég feszültek. A korábban említett kreatív megoldások a film második felére jellemzőek, így nem elég egyedi és nem tud igazán kiemelkedni. 
Összegezve egy laza, stílusos, vicces és könnyed, de nem elég egyedi film, ami csak szórakoztatni akar, de azt megfelelő minőségben teszi.

EPIC-O-METER:
The Man from U.N.C.L.E. (2015)


Írta: Szamotni Péter
 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése