Fantasztikus 4-es - Kritika


Már az itthoni mozikban is megjelent a Fantasztikus 4-es rebootja, ami idén a 3-ik és egyben legrosszabbul sikerült Marvel film. A gondok, hasonlóan az Ant-Man esetéhez, egyenesen a rendezőhöz, Josh Trankhez vezethetőek vissza, aki korábban az Erő krónikája című egyedi látásmódú szuperhősfilmen dolgozott. A viszonylag zöldfülű rendező sajnos nem volt képes előző munkájához hasonló minőséget felmutatni, és ebben nagy szerepet játszott a 20th Century Fox ami az X-men Kezdetek: Farkas és a korábbi F4 filmek után ismét kimutatta a foga fehérjét; minden csak a maximális profitról szól és semmi egyébről.
De térjünk most rá a történetre, ahol az ifjú Reed Richards gyerekkorában rájön arra, hogyan kell anyagot átsugározni egyik helyről a másikra. Később felfedezik képességeit és elviszik a Baxterházba, ahol találkozik a leendőbeli F4 csapattagokkal és Victor Von Doommal.
Együtt megépítenek egy szerves anyagszállító gépet. Amint befejezik, megjelenik a „NASA” és lefoglalja a csúcsszuper találmányt. Hőseink nem akarják, hogy a dicsőséget elhappolják előlük így ők mennek el a másik dimenzióba. Ez az út balul sül el és ennek következtében mindegyiküknek megváltozik a DNS-e. A történet nagyon vontatott és végig lehet érezni, ahogy a producerek próbálják kihalászni a zsebünkből az utolsó fityingünket is. Ez merőben meghatározza a film hangulatát. A poénok erőltetettek, a drámai részek pedig nem működnek. A színészi munka semmit nem tett hozzá a filmhez, sőt rontott rajta.
Persze ez nagyrészt a rémesen megírt karakterek és a szörnyen rossz párbeszédeknek köszönhető, amik teljes mértékben közhelyessé teszik a filmet. Így a néző egyáltalán nem tudja a szereplők helyébe képzelni magát. A történet tele van lyukakkal és el nem varrt szállakkal, és olyan tényekkel, történésekkel, amik egyáltalán nincsenek meg magyarázva vagy bemutatva.
A látvány és az animációk helyenként rendkívül szépek, de ez el is várható egy mai blockbustertől. A Vágói munkát fel lehet hozni a film egyik legnagyobb előnyeként. Ezt nem más végezte, mint Stephen E. Ritkin akinek a neve kötődik a Karib tenger kalalózaihoz és az Avatarhoz is és ebből a filmből is kihozta, amit lehetett. A másik dicsérhető tényező, pedig a filmzene, amit két zeneszerző készített, közülük is a kiemelkedőbb Marco Beltrami, aki remek munkát végzett, de sajnos túl sokat nem tudott menteni a filmen. Mindezeket összegezve ez a film senkinek sem ajánlható. Ha valaki nagyon kíváncsi erre az univerzumra, sokkal inkább tudom ajánlani az első F4 filmet, vagy az Ezüstutazós részt, ami még az utóbbinál is jobbra sikerült.
De egy sokkal égetőbb kérdés is áll még előttünk, vajon mihez fog Kezdeni a 20th Century Fox Stúdió a jogokkal, visszaadja-e a Marvelnek, vagy újrapróbálkoznak? Írjátok meg véleményeiteket kommentben!
EPIC-O-METER:
Fant4stic (2015)

Fantasztikus 4-es (2005)

Fantasztikus 4-es: Az Ezüst Utazó (2007)


Írta: Ferentzi Olivér



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése