Mission: Impossible - Titkos Nemzet - Kritika



A Mission Impossible széria ötödik darabja a héten került a mozikba. A rendezői feladatokat ezúttal Christopher McQuarrie vállalta, valamint megírta a forgatókönyvet is. Előzőleg a 2012-es Jack Reacher című remek akció-krimit írta és rendezte. Az IMF-et a minisztérium megszünteti, mivel az az álláspontjuk, hogy a szervezet túl sok kockázatot vállal, csak szerencséjük van, és több kárt okoznak, mint hasznot. Eközben megjelenik egy új titkos szervezet, a Szindikátus, amely sokban hasonlít az IMF-re. tagjai pedig különbözői titkos szervezetek halottnak hitt ügynökei. Hunt a szervezet megszüntetése miatt szökevénnyé válik, egyedül kell megbuktatni a Szindikátust. Tom Cruise ötödik alkalommal formálja meg Ethan Huntot, és mint mindig, jó alakítást nyújt. A női főszerepben ezúttal Rebecca Ferguson látható, karakterével Ilsa Fausttal folytatták a negyedik részben elkezdett koncepciót, tehát nem csak azért van a filmben, hogy Hunt megmentse, és aztán ágyba vigye.
Azonban a készítők nem elégedtek meg ennyivel, továbbfejlesztették a negyedik rész ötletét. Ilsa Hunthoz hasonlóan ügynök viszont nem tudni melyik oldalán is áll és ez által végig jelen van a feszültség és a bizonytalanság vele kapcsolatban. A korábban megismert mellékszereplők, Benji, Brendt és Luther is visszatérnek és továbbra is remekül működik a dinamika a színészek között. Továbbá van egy új mellékszereplő Hunley miniszter Alec Baldwin alakításában.
Ő a felelős az IMF feloszlatásáért. Kellően ellenszenves figura, Baldwin jó munkát végez.
A Titkos nemzet egyik legnagyobb erénye, hogy visszatért a sorozatba az elegancia és ez McQuarrie érdeme. További nagy pozitívum, hogy a humor sokkal „finomabb” lett az előző rész óta, nincsenek gyermekded viccek és a vicces pillanatok nem zökkentik ki a filmet a ritmusából. Az akciójelenetek pedig parádésak. A vágás feszes, a koreográfia kiváló, az operatőri munka kiváló. A rendező további érdeme, hogy megidézte a széria kezdeteit az operatőri megoldásokkal, ezen felül sikerült a saját stílusát is megjelenítenie a filmben.
A Jack Reacherben látotthoz hasonló dialógus nélküli jelenetek itt is jelen vannak és remekül működnek. Jó példa ez arra, hogy mennyi mindent el lehet mondani pusztán a testbeszéddel és a tekintetekkel, nincs szükség állandó beszédre. Valamint a zenehasználat is kreatív, ha valaki megnézi a filmet az operajelenet közben figyelje a zenét. Az egyetlen negatívum a fő gonoszhoz köthető. Solomon Lane karaktere visszafogott és érdekes, valamint Sean Harris jó alakítást nyújt, azonban a játékidő első felében háttérbe szorul.

A széria rajongóinak kötelező a Titikos Nemzet, de az alkalmi mozi néző is megtalálja benne a számítását. A magyar szinkron jó minőségű.
Nektek hogy tetszett az új Mission: Impossible film? Szerintünk a széria legkiválóbb és legszórakoztatóbb darabja. Ha nem értesz velünk egyet; jelezd kommentben, ha pedig egyetértsez; akkor is! :)
EPIC-O-METER:
Mission: Impossible - Rogue Nation (2015)


Írta: Szamotni Péter
 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése